Dry needling czyli suche igłowanie

dry needling kursDry needling kurs jest przeznaczony dla lekarzy, fizjoterapeutów, chiropraktyków oraz osteopatów.

W trakcie trwania kursu uczestnicy nauczą się, w jaki sposób modulować ból za pomocą suchego igłowania. Część teoretyczna dokładnie przedstawia system działania tej metody na czterech bodźcach: kręgowym i współczulnym w kręgosłupie, lokalnych bodźcach oraz punktach dystalnych.

Co będą potrafili uczestnicy po skończeniu dry needling kurs? Przede wszystkim nauczą się doskonale demonstrować zarówno anatomiczną jak i fizjologiczną charakterystykę mięśniowo-powięziowych punktów spustowych. Także będą potrafili dokonać funkcjonalnej oceny anatomii mięśniowej oraz wzorców bólu rzutowanego mięśniowo-powięziowych punktów spustowych. Kurs przygotuje uczestników do omówienia wskazań i przeciwwskazań dla terapii igłowania i zastrzyków.
Jeżeli chodzi o część praktyczną to uczestnicy będą posiadać umiejętności, które umożliwią poprawne używanie techniki dry needling w sposób bezpieczny, efektywny i przede wszystkim odpowiedni.

Co leczymy za pomocą dry needling? Głównie dolegliwości bólowe i różne dysfunkcje, które są zlokalizowane w narządach ruchu różnego pochodzenia. Tą metodę wykorzystujemy również w bólach pochodzących z tkanki bliznowatej, adhezjach powięziowych oraz zmniejszaniu napięcia powięziowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gdzie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.